Login

ME v orientačním potápění 2017

ME  v orientačním potápění 2017

Sportovní potápěči opět přivezli z ME a z MEJ řadu cenných kovů. Celkem získali 17 medailových umístění, 7 prvních, 5 druhých a 5 třetích míst. Vyrovnali tak dosavadní největší počet medailí, které družstvo získalo na ME v Liberci. Mistrovství se zúčastnilo 13 států. Kromě tradičních evropských družstev startovalo ještě družstvo Kazachstánu a závodník za Kanadu.

V úvodní disciplíně MONK, ve které startovaly Vendula Resová a Naďa Tylová, obsadilo české družstvo 3. místo, v mužích startoval Jakub Němeček a Ondřej Kašpar, kteří získali stříbrnou medaili za 2. místo v kategorii mužů.

Další den byla na pořadu disciplína Hvězda. Český tým získal v této disciplině 4 medaile, zlatou Vendula Resová za ženy a junioři Dominika Benešová a Jakub Valníček. K těmto 3 zlatým přidal ještě Jakub Němeček stříbrnou medaili. Třetí závodní den se plaval závod Tyče. I zde jsme v každé kategorii obsadili podiové místo. Jakub Němeček, Vendula Resová a Jakub Valníček byli druzí, Dominika Benešová v juniorkách 3. Na pořadu dalšího dne byla disciplina Mkurz, kde jsme získali 3 zlaté, v mužích Ondřej Kašpar, v ženách Naďa Tylová a junior Jakub Valníček. Pro české družstvo „nejslabší“ disciplinou byl Paralel, protože jsme v ní získali jen 2 medaile Na stupních vítězů se objevili jen naši junioři. V juniorkách obsadila 3. místo Dominika Benešová a v juniorech byl třetí Lukáš Pilný.

Závěrečná týmová disciplina Sjíždění, která bohužel není vypsána pro juniorské kategorie, jsme opět získali zlatou medaili pro naše ženy. Plavaly ve složení: Vendula Resová, Naďa Tylová, Dominika Benešová a Kristýna Janoušková. Byl to velký úspěch, protože družstvo, které bylo složené ze dvou zkušených závodnic (Resová, Tylová) doplnili dvě nové juniorky (Benešová a Janoušková), které se zúčastnili ME poprvé. Muži obsadili v silné konkurenci 3. místo ve složení Jakub Kašpar, Jakub Němeček, Jan Skružný a Martin Šmejkal.

Nejúspěšnějším juniorem, s největším počtem získaných bodů, byl vyhlášen Jakub Valníček.

Mistrovství Evropy v Bratislavě bylo připravené na vysoké úrovni, ať již podmínkami pro závodníky, či podmínkami pro rozhodčí. Přestože po krachu hotelu  přímo u závodišti, musel pořadatel narychlo zajistit ubytování v hotelu ve městě a závodníci se dopravovali 15 km, vše fungovalo naprosto bez chyb. Ať to bylo již striktně oddělenou tréninkovou tratí od závodiště, dostatečným prostorem na uchování sportovního materiálu, či postavení vyvýšeného prostoru pro rozhodčí, kteří tak měli dokonalý přehled o závodišti.