Login

Mistrovství světa juniorů v plavání s ploutvemi 2016 Annemasse

Mistrovství 4. - 11.7. 2016 se zúčastnilo 285 sportovců  z 28 zemí a čtyř světadílů. Bohužel  pátý očekávaný světadíl, zastoupený sportovci USA, což by bylo poprvé za celou existenci světových šampionátů, na poslední chvíli účast odřekl.

Průběh celého šampionátu pořadatel zvládl dobře. Organizace závodů proběhla bez problémů, ubytování bylo vynikající, jen strava byla poněkud zvláštní - místní, na kterou byli zvyklí zřejmě jen domácí.

Na šampionátu padlo mnoho  světových rekordů, které byly zřejmě, jak se všichni dohodli, způsobeny povolením nových polyuretanových plavek. Naše výprava neudělala na mistrovství ostudu. Ke dvěma medailím Jakuba Kovaříka, přidali ostatní další pěkná umístění: dvě 5., jedno 6., jedno 8., jedno 9. a jedno 10. místo.

Základ týmu pro příští MS je výborný. Pouze tři sportovci z tohoto kolektivu přecházejí do kategorie dospělých. A pokud se podaří doplnit tento tým mladými perspektivními sportovci, kterých je u nás dostatek, můžeme mýt příští rok na MSJ v Tomsku minimálně stejný úspěch.