Mistrovství světa v plavání s ploutvemi 2016 Volos

Letošní MS seniorů, které se konalo v řeckém Volosu, bylo pro českou reprezentaci v celku úspěšné. Naši ploutvaři se dostali celkem 4krát do finálových rozplaveb a osudovým umístěním bylo 7.místo. Gabriela Horáková překonala dva české rekordy na 100BF a 200BF. Zuzana Svozilová vytvořila český rekord na 200PP, který později během Univerziády ještě jednou překonala. Právě zmíněná Univerziáda, která přímo navazovala na šampionát, byla pro české reprezentanty výsledkově úspěšnější. Jakub Jarolím si vyplaval dvě stříbrné medaile na 50BF a100BF. Zuzana Svozilová si také doplavala pro dvě stříbrné medaile a to v disciplínách 200PP a 400PP. Markéta Svozilová je skvěle doplnila a ve všech startech se dostala do finále, nejlépe se umístila 5.místem na 50BF. Všichni naši reprezentanti skvěle hájili české barvy a do každého startu šli naplno – tímto bych jim chtěl velmi poděkovat a zároveň vyjádřit i poděkování jejich klubům, kteří je výborně připravili. Bohužel, vzhledem k problémům s financováním a termínem MS (23. - 29. 6. 2016) nemohlo být uskutečněno žádné společné soustředění, tímto veškerá příprava byla na jednotlivých klubech závodníků.

Zbyněk Svozil a Barbora Kondrová, trenéři reprezentace seniorů 2016