Ploutve, masky a automatiky pro děti

Ke konci roku se Svazu podařilo ještě získat dotační finanční prostředky z Programu III, které byly určeny pouze na sportování dětí a mládeže v roce 2017, za účelem podpořit pravidelné sportování dětí v klubech. Naskytla se tím příjemná možnost kluby obdarovat ještě více, než tomu bylo dosud. Do klubů byly věnovány dětské ploutve a potápěčské masky v celkové hodnotě 220.000 korun.

Podařilo se ovšem získat ještě další finance, a to z dotačního Programu X – Projekty pro sportování veřejnosti, ve výši 270.000 korun. I tyto peníze byly opět vázány na použití pro sportovní činnost dětí a mládeže. Ty byly tentokrát určené na propagačně-motivační činnost klubů otevřených pro širokou veřejnost, která si může přijít vyzkoušet potápěčské dovednosti. Navíc ještě Svaz nakoupil dětské automatiky Beuchat VRT 90. Všichni doufají, že tyto dárky podpoří lepší podmínky pro trénování malých potápěčů a budou příjemným impulsem jako pro ně a jejich rodiny, tak pro lidi v klubech k další práci a trénování.