Potápěči v projektu Mladý sportovec

Svaz českých potápěčů (SČP) je členem Sdružení sportovních svazů ČR, které letos vyhlásilo projekt MLADÝ SPORTOVEC, sportem ke zvládání krizových situací a k bezpečnému přežití. Projekt je zaměřen na rozvoj sportovně technických a branných schopností a dovedností dětí a mládeže do 18 let. Potápění patří mezi tyto branné sporty. Celkem bylo z 232 žádostí vybráno 74 sportovních klubů, mezi které byly rozděleny 3 miliony korun.

Je chvályhodné, že mezi ostatními sporty (např. střelci, kynology, biatlonisty, turisty, vodáky, atd.) je zastoupeno i šest našich potápěčských klubů SČP, které v součtu dostanou 460 tisíc korun. Jsou to Potápěči Ústí nad Labem, p.s., Potápěčský klub OSAC Plzeň, p.s., Aqualung club - Klub sportovního potápění, z.s., AQUA KLUB Liberec, Potápěčský klub KRAKEN Litoměřice p.s., ČOCHTANKLUB - potápěči, p.s. a Klub potápěčů Chomutov, z.s.. - Podpora je určena výlučně na činnost základních sportovních článků při práci s dětmi a mládeží, tj. na pořízení nebo zapůjčení sportovního vybavení, výstroj a personální zabezpečení práce trenérů, asistentů, pronájmy sportovišť a cestovné v rámci Projektu. Realizace projektu je od 1.9.2016 do 31.10.2017. Vybraným potápěčským klubům přejeme hodně sil a úspěchů v soustavné práci při výcviku a přípravě mladých potápěčů.