Pozvánka na výstavu

Mořeplavec Richard Konkolski a zkušený potápěč a organizátor Karel Pryczek připravují výstavu pod titulem “Za poznáním nad a pod hladinou moří a oceánů”, která se uskuteční
v Komorní Lhotce v době od 28. do 30. října 2016.
Na výstavě budou představeny veřejnosti jak fotografie, tak exponáty ze soukromých sbírek, tak ostatní zajímavosti dokládající jejich bohatou sportovní, mořeplaveckou a potápěčskou aktivitu.

Část výstavy bude rovněž věnována některým významným cestovatelům, sportovcům a zajímavým lidem, kteří obohatili život občanů naší vlasti, jako cestovatelům Hanzelkovi a Zikmundovi, etnografovi Miloslavu Stinglovi, cyklistovi Víťovi Dostálovi (první Čech, který objel Svět na kole), horolezci Leopoldu Sulovskému (první Čech na vrcholu Mount Everestu), mistryni Světa v nádechovém potápění Gabriele Grézlové, dokumentaristovi, moderátorovi a cestovateli Petru Horkému (zdolal Severní pól), trenérovi ve fotbale Pavlu Vrbovi, mistryni Světa a ME v distančním plavání Hance Vykoukalové-Maršálkové, nejlepší sportovní potápěč Světa za rok 2000, mistryni Světa a ME v Orientačním potápění Zuzaně Dvořákové, mistru Světa, ME a Světovým rekordmanem 50 a 100 BF ploutvové plavání Jakubu Jarolímovi a dalším ….

V průběhu výstavy budou uspořádány přednášky pro veřejnost a zvláštní setkání.