Přehlídka potápěčských přileb

Vážení přátelé a kolegové potápěči – SPOLEČNOST PRO HISTORII POTÁPĚNÍ ČR (HDS CZ)

hodlá opětovně uskutečnit přehlídku potápěčských přileb, jimiž na území České republiky (a potažmo i Slovenska) disponují majitelé či uživatelé, ať už právnické či fyzické osoby.

Poslední taková přehlídka se konala dne 17. dubna 2010 a od té doby se nepochybně změnil stav a počty zde užívaných přileb a jsme toho názoru, že tentokrát by bylo možné prezentovat značně vyšší počet těchto exemplářů. Opětovně bychom rádi uskutečnili úžasné setkání přehledu vývoje a historie tohoto druhu potápěčské techniky a to s posunem k dalším exemplářům, které na minulé přehlídce nebyly. Potápěčské přilby, a nebo potápěčské přilbové skafandry představují trvale vizuálně nejpřitažlivější součást jakékoliv potápěčské prezentace a proto doufáme, že k této akci se přidáte nejenom Vy, kteří jste se již podíleli na úspěchu té první prezentace, ale i Vy další, kteří jste se minulé prezentace nezúčastnili, nebo jste o této akci dosud nevěděli.

Přehlídka se uskuteční dne 25. listopadu 2017 od 13,00 hod ve velkém sále Společenského domu v Neratovicích na Náměstí Republiky.

Každý vystavovatel bude mít k dispozici dostatečný prostor k instalaci svých exponátů; HDS CZ kromě organizování celé akce zajistí výrobu popisných identifikačních štítků pro jednotlivé přilby, ochranu prostory sálu bezpečnostní agenturou a účast tiskových a televizních médií. Rovněž bychom pozvali Agenturu Dobrý den z Pelhřimova, neboť bychom chtěli překonat rekord v počtu přileb na jednom místě v jeden čas, který byl vytvořen při té první přehlídce.

Přehlídka bude otevřena do večerních hodin pro širokou potápěčskou i nepotápěčskou veřejnost. Poté si majitelé zase své „miláčky“ odvezou domů. Podle souhlasu vystavovatelů bychom opět rádi fotograficky zdokumentovali veškeré přilby, které zde budou, přičemž zachováme při vystavování i fotografování  anonymitu majitelů a z pořízených snímků chceme opětovně sestavit katalog, který měl minule velký úspěch. Ten bude k dispozici prioritně všem vystavovatelům a členům HDS CZ a následně i dalším zájemcům. Jeho cena bude stanovena podle počtu zájemců o odběr.

Touto přehlídkou bychom opětovně vnesli do povědomí laické i odborné veřejnosti tento zajímavý úsek historie (a vlastně i současnosti) potápění na území České i Slovenské republiky.

Vyzýváme proto všechny majitele či uživatele jakýchkoliv potápěčských přileb na území ČR a SR k účasti na výše popsané akci a prosíme je, aby v případě svého zájmu o účast kontaktovali našeho koordinátora akce Milana Nachtigala na adrese milannachtigal@seznam.cz nebo případně Oldřicha Lukše na adrese oluks@seznam.cz , kde si dojednají další podrobnosti.

Věříme v rozšíření Vaší účasti a současně se těšíme na setkání s Vámi u příležitosti tohoto nepochybně „potápěčského svátku“ !

Ing. Oldřich Lukš
Předseda HDS CZ