Příměstský tábor potápěčské mládeže klubu Ohře

Letos jsme museli na poslední chvíli odvolat Soustředění  dětí na VS Barbora. Proto jako náhradu jsme pro děti uspořádali Příměstský potápěčský tábor na vodním díle NECHRANICE. Zázemí jsme měli v Yacht klubu Tušimice.

Děti jsme každý ráno vozili z Chomutova na Nechranice a pozdě odpoledne  zpět do Chomutova. Dopoledne probíhal potápěčský výcvik s dýchacím přístrojem. Potom jsme se posilnili kvalitním obědem. Po odpočinku  jsme se opět potápěli do neobvykle čisté vody. Pro ponory – výcvik jsme měli pod  vodou vytyčenou trasu s vodicí šňůrou pro  případ velkého snížení viditelnosti.  Tu jsme ale vůbec nepotřebovali. Pro Bronzové a Stříbrné Delfíny byla hloubka 5m a pro Zlaté Delfíny  a Juniora potom 9,7m. Závěrem každého ponoru jsme navštívili místo kde se soustřeďovalo větší množství ryb - rybí polévka.

Poslední den došlo také na teoretické i praktické zkoušky. Máme 1 Bronzového, 1 Stříbrného a 3 Zlaté Delfíny. Jedna kurzistka si plnila ponory pro Potápěče Juniora. Celkem  tedy bylo 6 dětí a 3 dospěláci jako doprovod.

Přesto že jsme letos nemohli mít soustředění na VS Barbora, tak si děti pobyt na Nechranicích velmi chválily. Počasí, zázemí, strava a spolupráce kolegů byla vynikající  a tímto jim děkuji.
Text a foto Bohouš Cink.