S 16-ti medailemi se vrátili orientační potápěči

Z 31. Mistrovství Evropy a 8. Mistrovství Evropy juniorů se vrátili reprezentanti s 16-ti medailemi. Předpoklad, mnohem větší viditelnosti než na loňském MS v Liberci, se nesplnil. Viditelnost max. do 1 m zhoršovala i žlutohnědá barva tyčí i jejich malý průměr. Přesto každý, z českých 10 účastníků 31. Mistrovství Evropy a 8. Mistrovství Evropy juniorů, se vrátil z německého Störitzsee alespoň s jednou medailí.
Zlatou medaili z mistrovství Evropy v individuální disciplině získaly Vendula Resová – v disciplině Mkurz, Zuzana Štěpánková – v disciplině Hvězda a Naďa Tylová – v disciplině Paralel. Stříbrnou medaili pak získali Jakub Němeček v disciplině Hvězda a Zuzana Štěpánková v disciplině Tyče. O další zlatou medaili v disciplině Sjíždění družstvo mužů připravilo 25vteřinové zdržení jednoho závodníka na bodě A. Po výborném výkonu v druhé polovině závodu skončilo družstvo mužů, ve složení Němeček Jakub, Petžilka Jiří, Skružný Jan a Šmejkal Martin, na druhém místě. S velkým nasazením v průběhu zbývající 250 metrů české družstvo tak závod ještě zdramatizovalo, když  přijelo jen o 16 vteřin za vítězným ukrajinským týmem, se stejnou metrovou odchylkou od středu pásma. O kvalitě našich závodníků, avšak chybějící trošce štěstí, svědčí i 5 „bramborových“, tedy čtvrtých míst.
V letošním roce byli naši juniorští reprezentanti, z osmi dosud pořádaných MEJ, nejúspěšnější. Na tomto mistrovství Evropy juniorů se za Českou republiku zúčastnili pouze 3 junioři, avšak domů přivezli celkem 10 medailí!!! Eliška Šimůnková získala čtyři medaile (2 zlaté – v disciplině Hvězda a Paralel a 2 bronzové v disciplinách Tyče a Mkurz). Stejně tak i Jakub Valníček přivezl 4 medaile (2 zlaté za Tyče a Mkurz, stříbrnou v Paralelu a bronzovou v disciplině Hvězda). Třetí z juniorů – Lucie Žížalová – obsadila 2x3. místo, a to v disciplině Hvězda a Paralel.

H. Skružná
Trenér juniorské reprezentace OP