Seminář potápěčské medicíny 2020

Vážení příznivci potápěčské medicíny,

v souvislosti s letošními mimořádnými epidemiologickými opatřeními jsme museli s politováním zrušit seminář potápěčské medicíny, který byl původně plánován na 31. říjen 2020 a měl proběhnout v prostorách výcvikového střediska královéhradeckého klubu potápěčů C-21 v Holetíně pod patronací Lékařské komise Svazu potápěčů České republiky.

Velmi nás to mrzí. Jde totiž o akci, která si za uplynulé téměř dvě desítky let získala pevné místo v kalendáři řady lékařů-potápěčů. Smyslem akce není pouze vzdělávání v lékařské problematice potápění a hyperbarické medicíny, ale také osobní setkání. Právě toho je v současné době velmi potřeba. Proto jsme pro Vás připravili výběr alespoň z některých sdělení, která zazněla v posledních letech a vzbudila pozornost (tato sdělení naleznete v příloze). Bohužel nelze popsat odborné diskuze a společenskou část semináře, která byla jeho nedílnou součástí a pro kterou řada účastníků přijížděla často v předvečer konání akce.

Dost smutku, začali jsme připravovat ročník příští a všichni věříme, že jakmile to situace dovolí, se všichni sejdeme na Holetíně.

S přáním zdraví a také optimismu

Dr. Radek Pudil a Dr. Pavel Macura, organizátoři akce.