Soustředění dětí na Barboře

Letní soustředění mládeže 2016

V začátku letošních prázdnin proběhlo na výcvikovém středisku Barbora již tradiční soustředění potápěčské mládeže, pořádané Potápěčským klubem Ohře.

Program byl nabitý – dopoledne jsme se věnovali tréninku plavání, výcviku s ABC výstrojí a dýchacím přístrojem.

Samozřejmě jsme se nevěnovali jenom potápění, došlo i na oddechové činnosti jako byly společenské hry, taborák s opékáním buřtů, hraní míčových her, nebo jen zasloužený odpočinek.

V závěru soustředění proběhly teoretické a praktické zkoušky, v kterých naše děti zúročili celoroční výuku teorie a praxe jak z bazénu, tak z volné vody. Po náročném zkouškovém dni, kterého se zúčastnilo sedm z devíti přítomných dětí, jsme byli na naše děti právem hrdí. Dětem jsme předali 3 bronzové Delfíny a 4 stříbrné Delfíny. Všem dětem gratulujeme.

Závěrem bych chtěl poděkovat Svazu českých potápěčů za poskytnutou podporu a dárky, dodavateli stravy Petita z Teplic, také všem spolupracovníkům za jejich ochotu a trpělivost.

Letos jsme si všichni užili úspěšný a pěkný týden soustředění a tak pevně věřím, že si to příští rok zopakujeme.

Za Potápěčský klub Ohře Bohumil Cink