Login

Stručná charakteristika UWH

Podvodní hokej je kolektivní hra, ve které soupeří dvě družstva složená z 10 hráčů - šest v poli + čtyři náhradníci (střídá se v průběhu hry). Snahou každého družstva je dosažení co nejvyššího počtu bodů (dopravení puku do soupeřovy branky). Každý hráč je vybaven základní potápěčskou výstrojí (ploutvemi, maskou a dýchací trubicí), hokejkou a rukavicí. Hraje se olověným pukem o hmotnosti 1.2-1.5 kg potaženém pryží, aby puk lépe klouzal po dně. Hrací plocha je 20-25 metrů dlouhá a 12-15 metrů široká. Šířka branek, umístěných na středu protilehlých konců, je 3 metry. Hraje se v hloubce min. 2 metrů (hráči by neměli stačit). Hrací doba podvodního hokeje je 2x 15 minut s tří minutovou přestávkou. Hru kontrolují tři rozhodčí (hlavní na boku bazénu, 2 vedlejší ve vodě) a časoměřič/zapisovatel.