Login

Úspěch českých ploutvařů na Mistrovství světa

Česká juniorská reprezentace v ploutvovém plavání se skvěle umístila na Mistrovství světa v Egyptě. Skupina 9 ploutvových plavců se postarala o skvělý úspěch ziskem několik medailí a rekordů. Mistrovství se konalo ve městě Sharm El Sheikh pod vedením trenérů Vladimíra Beneše a Romana Padalíka.

Ve dnech 28.8. – 4.8.2019 se konalo Mistrovství světa (MS) juniorů v ploutvovém plavání v egyptském letovisku Sharm El Sheikh. Mistrovství se účastnili zástupci a reprezentace 29 zemí světa, celkově tak čeští plavci poměřili plavecké schopnosti s 257 účastníky. Mezi nejúspěšnější země se zařadilo Rusko, Řecko a Německo. Juniorská reprezentace skončila celkově na skvělém 11 místě. První část MS se konala v unikátním sportovním komplexu s 50 m bazénem a druhá část v dálkovém plavání se konala v mořském zálivu Sharm El Maya.

Juniorská reprezentace České republiky byla složena z 9 závodníků ze 7 plaveckých klubů, 4 žen a 5 mužů. Za ženy se účastnily: Alžběta Hnáthová z KSP Olomouc, Kateřina Padalíková z Fastfins Přerov, Hana Rosová z KVS Laguna Nový Jičín a Adéla Švomová z Čochtanklubu Žďár nad Sázavou. Za muže se účastnili: Jan Janásek z Nemo Zlín, Jakub Klimpar z KVS Laguna Nový Jičín, Matyáš Kubíček z Aquaklubu Liberec, Filip Látal z KSP Olomouc a Tomáš Pilný z Modré hvězdy Praha.

Tým reprezentace tento rok vedli zkušení trenéři Vladimír Beneš a Roman Padalík. Českému týmu se podařilo získat pod jejich vedením 2 stříbrné medaile, 3 juniorské a 2 seniorské rekordy ČR a několik finálových umístění. Stříbrnou medaili se podařilo vybojovat Filipu Látalovi v závodě na 200m PP (plavání na hladině s monoploutví) a Matyáši Kubíčkovi v závodě na 800m PP. Oba tyto výkony jsou zároveň i novými juniorskými a seniorskými rekordy ČR. Další finálová umístění získali: Filip Látal na 400m PP (4. místo), Matyáš Kubíček na 200m PP (5. místo) a 400m PP (5. místo), Adéla Švomová na 100m PP (7. místo) – český juniorský rekord, 100m RP (plavání pod hladinou s monoploutví) a dvakrát 8. místo na tratích 50m PP a 50m RP. Dále pak Alžběta Hnáthová na 200m PP (7. místo) a Hana Rosová s Jakubem Klimparem 8. místo na 50m BF (plavání na hladině s dvěma ploutvemi). Úspěšné byly i štafety českého týmu na tratích 4x50m PP mix a 4x100m PP muži, obě získaly finálové 7. místo.

Ve druhé části MS se závodilo v dálkovém plavání a štafeta na 4x2000m PP ve složení Matyáš Kubíček, Filip Látal, Alžběta Hnáthová a Adéla Švomová získala skvělé 6. místo.

Helena Janásková, PR asistentka české juniorské reprezentace v ploutvovém plavání