3. kolo Světového poháru v PP ve Španělsku
2 - (6)

3. kolo - Španělsko Barcelona
19. - 21.3. 2015

Publikováno: 13.4.2015

Třetí kolo  Světového poháru CMAS 2015 v plavání s ploutvemi se pyšnilo rekordní účastí - do hlavního města Katalánska se sjelo 516 závodníků z 89 světových potápěčských klubů.

Jediným českým zástupcem byla Laguna Nový Jičín. Čtyři nejlepší závodníci novojičínského klubu Jakub Jarolím, Martin Mazáč, Ondřej Dofek a Klára Křepelková přivezli z Barcelony  6 medailí
(1 zalotou - 4 stříbrné - bronzovou)
a postarali se o vzornou representaci  ploutvařů SPČR  ve světě.

Přímořské španělské  velkoměsto přilákalo kromě světových závodníků také  ploutvařskou smetánku - řadu bývalých světových šampiónů, trenérů, funkcionářů.   Divácká kulisa, jenž hnala závodníky k ještě lepším výkonům tak byla dokonalá. Zaplněná tribuna fandila ploutvařům po dva dny do pozdních večerních  hodin.

Muži Laguny Nový Jičín dosáhli historického úspěchu – vyhráli barcelonské kolo Světového poháru.

O úspěch se díky vyrovnaným výsledkům a  umístěním na špici startovního pole postarali Martin Mazáč, Jakub Jarolím a Ondřej Dofek.

Světový rekordman,  loňský mistr Evropy , Jakub Jarolím se ve svých disciplínách 50 a 100 metrů Bifins musel sklonit před svým ruským soupeřem Dmitrijem Serjakovem, přesto jeho 2 stříbrné a bronzová medaile v disciplíně  50 RP přispěly k celkovému výsledku týmu Laguny. Jakub bojoval se svým dvoumetrovým ruským soupeřem o každý milimetr vody,  od zlata na 50 BF  jej dělila setina sekundy.

A tato setina sekundy byla Laguně osudná.

Sprintér Laguny Martin Mazáč byl  o setinu sekundy čtvrtý na 50 RP,  pod vodou prohrál souboj právě s klubovým kolegou Jarolímem a přivezl  bramborovou medaili“. Ve sprintu na hladině na metrů 50 PP byl opět  setinu od bronzové medaile, skončil pátý. Ve své třetí disciplíně 100 PP bodoval Martin Mazáč jako osmý.

Přes  tyto smolné situace bylo úžasné sledovat  vyrovnanost  a početnost  závodního pole. V hladinových, podvodních i bifinových disciplínách se v Barceloně ukázala početná světová špička.

O to cennější je výsledek Ondřeje  Dofka, startujícího poprvé mezi muži, který se na 100 metrů bifins probojoval do finálové osmičky a skončil na výborném 5.místě, poté na dvojnásobné trati  200 BF vyplaval šestou pozici a dvanáctou příčkou přispěl do  vítězného bodování týmu mužů.

Jedinou juniorkou Laguny,  startující  v Barceloně bez  svého týmu, byla  Klára Křepelková. Loňská dvojnásobná mistryně světa v soubojích se svými soupeřkami vybojovala zlatou medaili na 50 metrů PP,  ve oblíbených podvodních disciplínách 50 a 100 RP tentokráte skončila těsně stříbrná za ruskou soupeřkou Alexandrou Naumovou.

Světový pohár v rychlých ploutvích je finančně nákladná záležitost, proto byli na  vzdálené kolo  nominováni z Laguny Nový Jičín pouze loňští medailisté ze šampionátů, kteří se ve Španělsku předvedli ve světové špičce a presentovali město Nový Jičín,které akci podpořilo.

3. kolo Světového poháru v PP ve Španělsku 3. kolo Světového poháru v PP ve Španělsku 3. kolo Světového poháru v PP ve Španělsku 3. kolo Světového poháru v PP ve Španělsku 3. kolo Světového poháru v PP ve Španělsku 3. kolo Světového poháru v PP ve Španělsku