Login

Mistrovství ČR v orientačním potápění

MČR Jesenice 2020

O víkendu 13.6. – 14.6. se na Jesenické přehradě uskutečnilo první kolo Mistrovství ČR v orientačním potápění. Ačkoliv byla příprava všech závodníků hodně ovlivněna uzavřením bazénů a omezením volného pohybu osob v důsledku koronavirových opatření, byly k vidění velmi kvalitní výkony.

V sobotu se závodilo v disciplíně Hvězda a v rychlostní disciplíně Speed, kde má závodník za úkol proplavat přímý kurz mezi dvěma brankami vzdálenými od sebe cca 100 metrů. Disciplínu Hvězda vyhrála mezi ženami Zuzana Dvořáková z Aqua klubu Liberec se skvělým časem 6 minut a 9 sekund a potvrdila svou výbornou dlouhodobou výkonost. Druhá byla Dominika Benešová ze stejného klubu s časem 6:39 a také ukázala, že ačkoliv věkem ještě juniorka, tak se směle může měřit se ženami. A na třetím místě se umístila Radka Rutsch z Modré hvězdy Praha s časem 7:06.

V juniorkách zvítězila Dominika Benešová a za ní se seřadily závodnice Štěpánka Kolářová a Nikola Krausová všechny reprezentující Liberec.

V mužích stejnou disciplínu ovládl Jakub Němeček z Aqua klubu Liberec v čase 5:25, druhý skončil Martin Šmejkal z Modré hvězdy Praha za 5:43 a třetí Ondřej Kašpar taktéž z Liberce v čase 5:49. I muži svými výsledky potvrdili, že patří do světové špičky a mohou litovat zrušených mezinárodních závodů.

V juniorech doplaval jako první Matěj Hruška z Liberce, druhý skončil Matěj Novotný ze Subaquaklubu Delfín Tábor a třetí Šimon Vyskočil z Prahy. Také junioři, stejně jako juniorky, potvrdili, že jsou na sezonu velmi dobře připraveni.

V odpolední disciplíně Speed potvrdila své kvality Zuzka Dvořáková a získala druhé vítězství tentokrát před Kristýnou Janouškovou z Klubu potápěčů Pardubice a Barborou Svobodovou z Laguny Nový Jičín. Mezi muži byl nejrychlejší Jakub Valníček z Liberce, druhý Martin Šmejkal a na třetím místě skončil Jakub Němeček.

V neděli se závodilo ve sjíždění dvojic a nejrychlejšího času dosáhla dvojice Zuzana Dvořáková a Jakub Valníček, kteří o jedinou sekundu zvítězili před Ondřejem Kašparem a Dominikou Benešovou. Na třetím místě skončili Tomáš Pilný a Lucie Žížalová.

Výsledky závodů potvrdily dobrou přípravu reprezentantů na začátku sezony, bohužel však vlivem pandemie koronaviru nebudou moct svou formu prodat na klasických závodech evropského poháru, který byl pro letošní sezonu zrušen.