Mistrovství Evropy juniorů 2013

Mistrovství Evropy juniorů 2013 se konalo v  polském Štětíně  a ČR representovalo,  pod vedením trenérky Simony Klapcové,která si vybrala do realizačního týmu Petra a Marianu Polišenské 10 závodníků – Klára Křepelková,Veronika Rosová,Lenka Kokešová, Ondřej Dofek a Jiří Maňásek z Laguny Nový Jičín, Petr Podhorný z Mostu, Gabriela Horáková z Olomouce, Otakar Novotný z Pardubic, Monika Langerová ze Zlína a Marek Páral ze Žďáru. Český tým se mohl opřít o velké eso, talentovanou Klárku Křepelkovu, která doplavala  3x na stupně vítězů – 2 stříbrné medaile získala v podvodních disciplínách 50 RP,100 RP, bronz na hladině 50 PP i pěkné 5.místo na 100 PP. Krom medailových  výsledků padlo zásluhou českých representantů 24  rekordů ČR - 9 seniorských,15 juniorských a 22 finálových umístění. Čtvrté místo vybojoval Ondřej Dofek na 100 BF, pátou příčku Jiří Maňásek 50 BF,100 RP, Gabriela Horáková a Otakar Novotný 200 BF, Petr Podhorný 1500 PP a štafeta juniorů  Dofek,Novotný, Maňásek,Podhorný na4x100 PP. Mladým juniorům se tak podařilo navázat na předchozí šampionáty.