Osvobození od poplatků za vedení bankovního účtu

Bankovní poplatky za vedení běžných účtů jsou pro potápěčské kluby u většiny bank v ČR stejně velké jako pro podnikatelské společnosti. Přitom kluby jsou nestátní nekomerční neziskové sportovní spolky, jejichž hlavní náplní je veřejně prospěšná činnost. Ekonomickosprávní komise (ESK) Svazu českých potápěčů proto zpracovala na pomoc potápěčským klubům:

1) Vzor žádosti potápěčského klubu o osvobození od bankovního poplatku za vedení běžného účtu

2) Tabulku porovnání poplatků za vedení běžných účtů u různých bank v ČR (podle aktuálních informací z internetu)
Poznámka: Údaje v tabulce jsou pouze orientační, řada bank spojuje nabídku s různými podmínkami navíc, proto je třeba se vždy individuálně v dané bance předem informovat.

V případě potřeby konzultace nás kontaktujte
Ing. Jaroslav Hudec, viceprezident SČP a předseda ESK