Světový pohár CMAS 2013

Světový pohár CMAS 2013 v plavání s ploutvemi zná své vítěze. Po pěti kolech se jimi stali v juniorské kategorii  Klára Křepelková a tým juniorek Laguny Nový Jičín ve složení Veronika Rosová, Martina Hanzelková,Klárka Křepelková,Lenka Kokešová, Nikola Jurečková, Nikola,Jakušová a Vendula  Mizerová.  Druhé místo vyplavali junioři Laguny ve složení Jiří Maňásek,Ondřej Dofek,Lukáš Fojtík a Tomáš Zelík. Klára Křepelková obhájila loňské vítězství o 3 body, kdy triumfovala celkem 8x z 12- ti startů, jenž všechny přeměnila v medailové kovy. Ploutvoví plavci z potápěčských klubů SPČR se představili ve 3 kolech a finále Světového poháru ,kde vyplavali 69 medailí (19 zlatých, 26 stříbrných a 24 bronzových). Celkem 44 kovů, z toho 14 zlatých si na své konto připsala Laguna Nový Jičín, 13 medailí KSP Olomouc, 5 medailí Pardubice a 2 Uhlomost Most, Nemo Zlín, 1 Aquaklub Liberec.

Na bedně stáli v disciplínách jednotlivců senioři: Jakub Jarolím, Martkéta a Zuzana Svozilovy,Barbora Sládečková,Beáta Polišenská, junioři: Klára Křepelková, Veronika Rosová,Ondřej Dofek, Jiří Maňásek, Otakar Novotný,Petr Podhorný, Gabriela Horáková, Petr Schejbal a Monika Langerová.