Login

MČR v orientačním potápění 2018

MČR v orientačním potápění 2018

Na jesenické přehradě
se pod vodou proháněli borci s ploutvemi


O uplynulém víkendu bylo pod vodní hladinou na přehradě Jesenice u Chebu dost živo. Ve dnech 9. až 10. června 2018 se zde konalo Mistrovství České republiky v orientačním potápění. Své výkony zde předvedla téměř dvacítka nejlepších dospělých i juniorských plavců.

 

„Tento sport je velmi specifický. Je založený na tréninku ploutvového plavání, které je současně i olympijskou disciplínou. Samotné orientační plavání je hodně technickým sportem. Závodníci se snaží co nejrychleji dosáhnout zaměřených bodů, na každý přitom mají vymezený určitý čas. Plavou podle kurzu, musí si poradit s jeho změnami. To je na celém sportu to nejzajímavější. Právě tady hrají roli zkušenosti,“ přibližuje tuto sportovní disciplínu Štěpán Novák, ředitel závodu z pořádajícího klubu Rejnok Karlovy Vary.

 

Mezi šestnácti letošními účastníky mistrovství České republiky nechyběli ani čeští reprezentanti Jan Skružný z Modré hvězdy Praha nebo Jakub Němeček a bratři Radovan a Lubomír Silný z Aquaklubu Liberec. Ti se mezi sebou v podstatě podělili o nejlepší umístění. Přibližně šedesát příznivců vodních sportů, ale i zahraniční návštěvníci závodníky mohutně povzbuzovali ze břehu.

 

Na Mistrovství České republiky v orientačním potápění, které bylo spojené s Mistrovstvím České republiky juniorů v OP se plavci představili ve třech disciplínách. Hlavní byla tzv. Hvězda, kde plavci postupně obeplouvají na čas pět zaměřených bodů, dále M-KURS a třetí disciplínou pak bylo sjíždění družstev.


Zpět na hlavní výpis

© Svaz českých potápěčů
Facebook Svaz českých potápěčů
Facebook Svaz potápěčů Moravy a Slezska
CMAS.org
HOME SPČR - Svaz potápěčů České republiky

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign