Ochrana uší

Co je VAXOL®

VAXOL® je ušní sprej pro péči o zevní zvukovod dospělých, dětí a nemluvňat.

VAXOL® účinným, jednoduchým a bezpečným způsobem podporuje přirozený samočisticí proces uší od ušního mazu a nečistot a tím omezuje vznik převodních poruch sluchu.

Zevní zvukovod chrání proti vysoušení, ale také proti nepříznivému působení vlhka, a tím omezuje vznik bakteriálních a mykotických infekcí.

VAXOL® je monokomponentní přípravek. Obsahuje pouze 100% olivový olej.

VAXOL® je možné používat dlouhodobě.

Jediný ušní sprej s doporučením České společnosti otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku

Vyjádření České společnosti otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku ČLS JEP a sekce dětských otolaryngologů ze dne 20. 11. 2014:

Na základě rozboru dostupných údajů k účinnosti preparátu Vaxol můžeme tento preparát plně doporučit k používání za účelem péče o zevní zvukovod a jeho čištění, který svými účinky:

• omezuje vznik mazových zátek, a tedy také převodní poruchy sluchu,
  • působí preventivně tím, že zevní zvukovod chrání proti vysoušení, ale také proti nepříznivému působení vlhka, které může napomáhat vzniku bakteriálních a mykotických infekcí.