Vyhodnocení reprezentace za rok 2014

Publikováno: 14.1.2015

Začátek nového roku je vždy ve znamení bilancování roku předchozího. Ocenit své úspěšné sportovce má ve zvyku i SPČR. Letos vyšlo pořadí na organizaci akce na Svaz českých potápěčů a ten zvolil netradiční místo – sportovní centrum TEPfaktor v Chotilsku u Příbrami.

Kolem třetí odpoledne se sportovní areál TEPfaktor evokující všudypřítomným pískem, lehátky a tapetami exotické mořské ostrovy začal plnit potápěči, jejich trenéry a funkcionáři.

Úvodního slova se ujal prezident Svazu českých potápěčů Pavel Macura: „Jsem velmi rád, že jste všichni dorazili, protože bez vás by ani naše práce neměla smysl. Rád bych vás tu všechny uvítal, vás, kteří děláte zázemí tomu, aby výsledky byly takové, jaké jsou. Chtěl bych vám poděkovat za to, co jste loni dokázali, zároveň doufám, že to byl příslib dalších v letošním roce. Vaše úspěchy jsou součástí mozaiky zvané potápění, která je tvořena jak amatérskými potápěči, tak i vámi. Pokud budeme takto jednotní, tak v těch stále měnících se vodách přežijeme."

Konferenční sál orámovaný tapetami vody a moře byl velmi tematickým prostředím k ocenění těch nejúspěšnějších sportovců z řady orientačního potápění či ploutvového plavání, jejichž zástupci dosáhli loni největších úspěchů, ale zároveň se slušelo poděkovat i jejich trenérům.